+90 (482) 213 73 53

Otelimiz medeniyetlerin beşiği Mezopotamya'ya hakim Mardin'e uzun süre hükmetmiş Artuklulardan kalma bir konukseverlik anıtıdır.

Kervansaraylar uzun ve yorucu yolculuklara çıkan kervanlara rahat ve güvenli geceleme imkanı sağlardı. 800 yıllık bu kervansaray mimari yapısı restore edilerek ve yüksek konfor teknolojileriyle donatılarak eski konukseverliğini günümüze taşımaktadır.

Kervansarayımız Artuklu dokusunu yansıtmakla beraber yan öğeleriyle de eski Mardin mimarisini günümüze taşımaktadır. Işık saçan mimarisi ve huzur veren motifleri usta eller tarafından sabırla dokunmuştur.

Tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Mezopotamya ve Anadolu arasında kadim bir köprü olan Mardin şehri, gecelerin gerdanıdır, dağlara saklı olan... Bu saklı gerdanın içinde bir inci tanesi olan Otelimiz medeniyetlerin beşiği Mezopotamya'ya hakim Mardin'e uzun süre hükmetmiş Artuklular'ın bu şehre en kadim armağanlarıdır aynı zamanda... Dünün kervanlara güven ve sıcak bir yuva olan işletmemiz yerel değerini koruyarak çağımızın en güzel konforunu ve konukseverliğini 1275 yılından kalan binamızla sizlere hizmet vermekteyiz... Her biri ayrı güzellikte olan odalarımız Mardin'li kadim taş işçiliğinin paha biçilmez örnekleriyle bezeli siz misafirlerimizin keşfini beklemektedir. Taşa işlenmiş olan motif ayrı bir sabır öyküsünü anlatır. Kervansaray mimari yapısı restore edilerek ve yüksek konfor teknolojileriyle donatılarak eski konukseverliğini günümüze taşımaktadır.

Kervansarayımız Artuklu dokusunu yansıtmakla beraber yan öğeleriyle de eski Mardin mimarisini günümüze taşımaktadır. Işık saçan mimarisi ve huzur veren motifleri usta eller tarafından sabırla dokunmuştur.

Artuklu Kervansaray Mardin'in ilgi çeken konaklama yeridir.

Bu yüzden Mardin'e giden büyükleri ve üst düzey yüneticilerin tercih sebebidir. öyleki 1275'ten yana var olan Türkiye'nin en eski binalarından Artuklu Kervansaray'da Sabahattin Evrensel'in misafirleri asarında Prens Charles'ten tutunda Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül herkes var. Medyanın ilgi odağı haline gelen konağın cansu derenin, sıla hande ataizini karaduvak, kadir inanırın azap yolu, masum kırmızıgül'ün aşka sürgün ve levent kırcanın ağa kızı çekimleri başta olmak üzere bir çok dizi ve filme ev sahipliği bulunuyor.

Artuklu Kervansaray © 2019 Her Hakkı Saklıdır